Symfuhny este un celebru jucător american „Twitch”, cunoscut pentru fluxurile sale de joc Fortnite
Social-Media-Stele

Symfuhny este un celebru jucător american „Twitch”, cunoscut pentru fluxurile sale de joc „Fortnite”. Și-a început cariera de jocuri prin „Twitch” în 2018 și are acum peste 500 de mii de urmăritori pe platformă. Încă de la începutul carierei sale, Symfuhny participă la diverse turnee solo și duo. A făcut echipă cu jucători precum Zayt, Snood, Nate Hill și SypherPK. Symfuhny a câștigat o imensă popularitate prin intermediul proiectelor sale în direct în format „Fortnite”. De asemenea, el postează videoclipuri de joc pe canalul său „YouTube”. În anul său de debut, Symfuhny a câștigat premii în valoare de peste 20.000 de dolari dintr-un singur joc, care este cel mai mare din cariera sa până în prezent.

Cariera de jocuri

Și-a publicat primul stream live „Twitch” în iunie 2018. Și-a făcut debutul solo cu „Summer Skirmish Series NA - Week”, o serie de evenimente online de opt săptămâni găzduită de „Epic Games”. A ajuns pe locul 12 în turneu. Luna următoare, el a participat din nou la același turneu. Totuși, de această dată performanța sa a fost mai proastă. El a fost pe locul 32 până la sfârșitul turneului.

Symfuhny a participat la "Seria Skirmish de vară NA" și a jucat împreună cu popularul jucător "Fortnite" Zayt. Duo s-a clasat pe locul trei atât în ​​prima, cât și în a doua zi a săptămânii a șaptea a turneului. A făcut apoi echipă cu Christian „Snood” Hastie, un jucător „Ghost Gaming”, pentru „Fall Skirmish Series”, care este o serie de evenimente online de șase săptămâni găzduită de „Epic Games”. Echipa a obținut al cincilea loc în prima săptămână a seriei. În octombrie 2018, Symfuhny a jucat din nou „Fall Skirmish Series” cu jucătorul „Faze Clan”, Nate Hill, și a fost pe poziția a patra până la sfârșitul săptămânii a cincea. Luna următoare, el și streamerul „Luminosity Gaming” Ali „SypherPK” Hassan s-au alăturat pentru serialul „BoomTV / Code Red”, un eveniment „Fortnite Esports”. S-au clasat pe locul doi în serie.

În decembrie 2018, Symfuhny a jucat „Winter Royale”, un eveniment solo online, găzduit de „Epic Games”. Din păcate, performanța sa nu a fost la curent și a fost pe poziția 97 în finala seriei.

Pe 28 octombrie 2018, Symfuhny a primit un premiu în numerar de peste 20.000 USD de la „Seria Fortnite Fall Skirmish - Săptămâna 6 - Stream-Vitational”. El a terminat pe locul 11 ​​în turneu și a constituit aproximativ 16,40% la sută din totalul de bani câștigați. Acesta este cel mai mare premiu în bani de la un singur turneu pe care Symfuhny l-a câștigat până în prezent.

Symfuhny publică videoclipurile sale de joc pe contul său „Twitch” și pe canalul „YouTube”. De asemenea, transmite live-stream-uri pe „Twitch”, unde are o urmărire decentă. El și-a creat canalul „YouTube” în aprilie 2014. Canalul găzduiește în primul rând videoclipurile sale despre jocuri. Acum are peste 274 de mii de abonați. Symfuhny activează și pe alte platforme de socializare, precum „Instagram” și „Twitter”, unde postările sale i-au câștigat peste 385 de mii și, respectiv, 86 de mii de adepți.